İmar Barışı

İmara, projesine, ruhsata aykırı yapılmış kaçak ev, iş yeri binaların imar affı kapsamına girdiğini gösteren belgedir. Bu belge bina yıkılana kadar gereçli olup; İmar Affı Kanunu kapsamındaki tüm Avantajlardan yararlanmanızı sağlar. Binanızın için var ise yıkım kararı, açılmış davalar ile idari para cezaları iptal olur. Bu belge ile binanıza resmi yollardan altyapı hizmetleri alabilirsiniz. Tamamen kaçak arsa tapulu yapılar ise imar affı kapsamına girdikten sonra bu belge ile Kat Mülkiyeti tapusu almaya hak kazanırlar.

İMAR BARIŞI İLE KAZANILAN HAKLAR

İmar barışı sayesinde yapı kayıt belgesi alan yapılar elektrik, su ve doğalgaz bağlayabileceklerdir. Yapı kayıt belgesi alan yapılarda işyeri açma ve çalışma ruhsatı yapı kullanma izin belgesi aranmaksızın verilir.

İmar barışı ile yapının kaçak olma durumu ortadan kalkacak ancak depremsellik açısından oluşacak olan olumsuzluğun giderilmesi amacıyla bütün tedbirler malik veya malikler tarafından alınacaktır.

İmar mevzuatına aykırı olan yapılar için çıkarılar yıkım kararı ile tahsil edilemeyen para cezaları yapının resmileştirilmesinin akabinde iptali gerçekleşecektir.

Plana uygun yapılan yapılarla mukayese edildiğinde itilaflı olan mevcut binaların büyük çoğunluğu fazladan hak sağlamış olmaktadır. Bu durum cüzi bir miktarla resmileştirilerek plana uygun yapılan yapılarla aynı ayni haklara sahip olunmaktadır.

İmar barışı ile kat mülkiyetine geçen yapılar hukuki olarak değer arz edebileceklerdir. Bu sayede bankaya mevcut yapıyı güvence göstererek kredi çekebilme olanağı sağlanmış olacaktır.

İmar Barışı Hakkında Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz…

Avcılar / İstanbul

Üniversite Mah. Firüzköy Bulvarı Lale sokak no:5

0212 423 4223

error: Kopyalanamaz !!